Wycieczka klas ósmych do Łeby

W piątek 13 września br. uczniowie klas ósmych  uczestniczyli w wycieczce do Łeby.  Głównym celem naszej wycieczki było obejrzenie filmu „ Kamerdyner”, na który zostaliśmy zaproszeni przez Senatora RP Pana Kazimierza Kleinę. W Rybackim Centrum Kultury i Formacji BOLENIEC w Łebie obyła się projekcja tego filmu z udziałem Pana Mirosława Piepki – scenarzysty i producenta. Przed pokazem filmu  Pan Mirosław Piepka wygłosił słowo wstępne, natomiast po rozmawiał z młodzieżą. Nasi uczniowie w dniach 3-5 września uczestniczyli w Międzynarodowej Konferencji Naukowej PN. „Polityka Okupacyjna Narodowosocjalistycznych Niemiec. Pomorze Jesienią 1939 Roku i Zbrodnia Pomorska” zorganizowanej przez Muzeum Piaśnickie.  Film był kontynuacją zgłębiania wydarzeń historycznych na północnych Kaszubach. Jesteśmy wdzięczni Panu Kazimierzowi Kleinie Senatorowi RP za zaproszenie naszej szkoły do udziału w tym niecodziennym wydarzeniu.

Opiekunowie wycieczki