WOREK MODLITWY

WOREK MODLITWY

W bieżącym roku szkolnym na lekcjach religii w młodszych klasach pojawił się WOREK MODLITWY.
W WORKU znajduje się zestaw religijnych książeczek –  na razie pięć, tak żeby dziecko zdążyło wszystkie je poczytać lub „posłuchać”.

 

GALERIA

Pod koniec tygodnia odbywa się losowanie jednego dziecka z klasy, które na tydzień zabiera WOREK MODLITWY do domu, gdzie wraz z rodzicami będzie mogło czytać książeczki, oglądać obrazki oraz modlić się. Po tygodniu uczeń przynosi worek na lekcję religii i kolejne dziecko zabiera go do domu.
Celem akcji jest EWANGELIZACJA – poznawanie przez dziecko historii biblijnych i opowieści o świętych, wpajanie potrzeby systematycznej modlitwy, wspólne spędzenie  czasu rodzica z dzieckiem na poznawaniu prawd wiary no i najważniejsze – modlitwa w rodzinie.
Na razie worek trafił do klas 2 i 3. W drugim semestrze trafi do klas 1. Odbyły się już pierwsze losowania.
Mam nadzieję, że ta nowa inicjatywa zostanie pozytywnie przyjęta przez naszych uczniów i ich rodziców.

 

Anna Anisiewicz