Dzień Otwarty Szkoły 2019

Dzień Otwarty Szkoły 2019

8 grudnia 2019r., już 16 raz obchodziliśmy Dzień Otwarty Szkoły. Tym razem wyłącznie pod szyldem szkoły podstawowej, jednak nasi absolwenci gimnazjum tłumnie przybyli obchodzić wspólnie święto, w którym jeszcze rok temu brali czynny udział. Szyldy się zmieniają, ale tradycja i w pewnym sensie święto lokalnego społeczeństwa pozostaje. To wydarzenie pokazuje, że niezależnie od codzienności cała społeczność szkolna, lokalna potrafi ze sobą współpracować i o tym nikt nie zapomina. Jak co roku atrakcji nie zabrakło. Tańce, pokaz crossfit zawodników z Agoga Gym z Lęborka, teatr cieni, koncert szkolnego chóru Bel Canto, występ orkiestry, kolęda cicha noc w języku kaszubskim, czy pokaz kickboxingu z medalistą pucharu świata to fragment tego, co wydarzyło się tej niedzieli. Występom i pokazom towarzyszyła coroczna licytacja świąteczna oraz kiermasz różnorodnych drobiazgów. Szkolne “Promyczki” (koło wolontariackie) nie zapomniało o najbardziej potrzebujących, organizując zbiórkę dla małego Bruna, który W organizację całego wydarzenia zaangażowała się jak co roku cała społeczność szkolna, tj. rodzice, nauczyciele i uczniowie.

GALERIA
fot. Martyna Wierzbowska & Natalia Sielaff

Ponadto, swoją obecnością zaszczycili, m.in. p. Witold Namyślak – Burmistrz Miasta Lęborka oraz przedstawiciele władz Gminy Łęczyce (Tomasz Białobrzeski – przewodniczący Rady Gminy Łęczyce, a także radni; Wioletta Piankowska i Henryk Zyskowski), za co serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok do wspólnego świętowania.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację i przeprowadzenie całego wydarzenia, a szanownym gościom za obecność.

Polecamy też galerie zdjęć z wydarzenia wykonane przez uczestników:

fot. Tomasza Białobrzeski

fot. Marcin Staszewski

Mamy nadzieję, że każdy miło spędził czas, znalazł coś dla siebie i chętnie odwiedzi nas za rok. Tym czasem, życzymy wszystkim spokojnych, spędzonych w gronie najbliższych i oczywiście wesołych świąt!

Maciej Białaszewski