Nasza młodzież najlepsza podczas Gminnych Igrzysk w Piłce Ręcznej

Nasza młodzież najlepsza podczas Gminnych Igrzysk w Piłce Ręcznej

GALERIA

Jak co roku, szkoła w Bożympolu Wielkim była gospodarzem gminnych zawodów w piłkę ręczną, których celem, poza propagowaniem aktywnego trybu życia i integracją młodzieży, było wyłonienie reprezentanta gminy na Igrzyska Powiatowe. Do rywalizacji przystąpiło sześć szkolnych drużyn: dwie żeńskie i cztery męskie. Wśród dziewcząt, po bardzo zaciętym meczu, tytuł Mistrza Gminy zdobyła reprezentacja z Bożegopola Wielkiego. Koleżanki ze Strzebielina musiały tym razem zadowolić się tytułem Wicemistrza Gminy. W kategorii chłopców rozegraliśmy sześć pojedynków według systemu “każdy z każdym”. Emocji nie brakowało do samego końca. Gospodarze turnieju, po dwóch wygranych meczach, byli w bardzo dobrej sytuacji. Wiedzieli, że od ostatecznego zwycięstwa dzieli ich tylko jeden mecz z kolegami z Rozłazina. Jednak nie była to “bułka z masłem”. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem dla nas niekorzystnym 1:2. Na szczęście, podczas przerwy między połowami, trener udzielił naszym chłopcom właściwych wskazówek i skutecznie zmotywował ich do zwycięstwa.

Klasyfikacja końcowa chłopców:

I Bożepole Wielkie

II Strzebielino

III Łęczyce

IV Rozłazino

Do sukcesu Szkoły Podstawowej w Bożympolu Wielkim przyczynili się: Aleksandra Jagła, Aleksandra Miotk, Aleksandra Kunkel, Daniela Lewińska, Justyna Holender, Krystyna Klawikowska, Anna Kunkel, Magdalena Uzdrowska, Dominik Meyer, Jakub Mielewczyk,Wiktor Nastały, Paweł Miotk, Dawid Kunc, Bartosz Dampc, Michał Formella, Dominik Grunau, Remigiusz Zalewski, Wiktor Siwonia, Marcin Kwiatkowski, Bartłomiej Rychert oraz przygotowujący ich do startu nauczyciele wychowania fizycznego Agata Syldatk i Paweł Kolus.

Drużyny z Bożegopola będą reprezentować gminę Łęczyce podczas Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej, które odbędą się 9-12 marca 2020r. w Bolszewie. Trzymajcie za nas kciuki!

 

Agata Syldatk