Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI
Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci został ustanowiony, aby promować piękną literaturę i grafikę dla młodego czytelnika. Obchodzony jest 2 kwietnia, w dniu urodzin Hansa Christiana Andersena.  Na wybór patrona tego dnia miał wpływ fakt, że napisane przez niego baśnie znane są na całym świecie. Przeczytane po raz pierwszy w dzieciństwie zapadają głęboko w pamięć i zostają z nami przez całe dorosłe życie. Dzielna Calineczka, urocze Brzydkie kaczątko, smutna Dziewczynka z zapałkami i mrożąca krew w żyłach Królowa śniegu to najbardziej znane postaci bajkowe, jakie stworzył Hans Christian Andersen.
Zachęcam do wykonania narożnej zakładki do książki, która będzie wam niezbędna przy czytaniu książeczek:
http://mypresents.eu/narozna-zakladka-do-ksiazki/

wychowawca świetlicy: Jolanta Kaźmierczak