Wieści z życia  szkoły…

Wieści z życia  szkoły…

 

 GALERIA

Za nami tygodnie nauki zdalnej i lekcji online. Zaplanowaliśmy wiele wydarzeń w br. roku szkolnym. W związku z zawieszeniem zajęć prowadzonych w obiekcie szkolnym, niektóre akcentujemy jedynie poprzez umieszczanie informacji na Facebooku , czy stronie internetowej. W tych wydarzeniach na pewno znalazły się konkursy, czy planowane uroczystości. Jedną z nich były coroczne obchody Dnia Ziemi.

Mimo pandemii koronawirusa świat przyrody dalej zachwyca. Przestrzegając ustalonych w naszym kraju zasad społecznego dystansowania się, nie zapominajmy o spacerach i obcowaniu z naturą . Wiosna jest porą roku, w której przyroda jest szczególnie aktywna. Po zimowej przerwie rośliny i zwierzęta na nowo się odradzają. Rośliny wiosenne dostarczają człowiekowi wiele pozytywnych emocji. Soczysta zieleń daje wytchnienie naszym oczom. Słuchając zalotnych śpiewów i nawoływań ptaków zadbamy o relaks i odpoczynek naszego mózgu.

Wyjdźmy zatem z naszych domów na balkon, do własnego ogrodu lub do miejsc mało uczęszczanych, a jakże urokliwych, szczególnie o wschodzie i zachodzie słońca. Dajmy wytchnienie swojemu zestresowanemu organizmowi.

Czas pandemii jest przypomnieniem, że nasze zdrowie jest ogromną wartością, jest przestrzenią, w której człowiek utrwala w swoim zachowaniu szczególne nawyki dbania o higienę. Oby pozostały z nami na zawsze, bo przecież  COVID-19 za jakiś czas ustąpi. Nie oznacza to jednak dla nas, że nasze otoczenie zostanie wolne od patogenów. Nie jest to pierwsza ani ostatnia pandemia, która dotyka ludzkość. Po każdej z nich, człowiek wychodzi silniejszy, nabiera odporności i wciąż pozostaje znaczącym ogniwem w przyrodzie.

Irena Wejer