CODE WEEK 2021

EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to  inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe w ciekawy i interesujący sposób. W ramach  akcji europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. W tym roku rywalizowało 79 krajów.  Polska zajęła  trzecie miejsce  w rankingu!
W okresie od 9 do 24 października 2021 roku w naszej szkole w ramach Międzynarodowego Projektu „Code Week” odbyły się zajęcia z kodowania.  Uczniowie mieli możliwość stworzyć krótką animację w programie Scratch.
W programie Pivot dzieci tworzyły  dwuwymiarowe animacje stickmanów (patyczaków).  Ponadto dzieci  kodowały bez komputera, całkowicie offline. Wystarczyła kartka papieru i już pomysły na nowe kody były gotowe. Najbardziej lubiane przez uczniów było odkodowywanie gotowych zaszyfrowanych obrazków. Projekt wzbudził duże zainteresowanie wśród uczniów, pozwolił im wykazać się kreatywnością.

K. Konkol, A. Ptak