Dzień Patrona, Sportu i Dziecka

Dzień Patrona, Sportu i Dziecka

Po dwuletniej przerwie, spowodowanej pandemią, obchodziliśmy w naszej szkole 1 czerwca potrójne święto- Dzień Patrona, Sportu i Dziecka. Dodatkowo oddaliśmy cześć Przyjacielowi Naszej Szkoły, panu Franciszkowi Sojce.  

Świętowanie rozpoczęliśmy uroczystą akademią. Podczas apelu reprezentanci wszystkich klas przekazali do Kapsuły Kartki ku Pamięci Patrona. Kapsuła została uroczyście zamknięta i przekazana na ręce Dyrekcji, Samorządu Uczniowskiego i umieszczona w jednej z gablot poświęconych patronowi. Nie zabrakło również występów artystycznych przygotowanych przez młodszych uczniów. 

Po części oficjalnej odbył się XXVIII powiatowy bieg “Zdrowie, Uroda, Piękno”. Gratulujemy wszystkim jego ukończenia! Na sali gimnastycznej młodsi uczniowie mieli szansę wykazać się w różnorodnych rozgrywkach i konkurencjach sportowych. Starsze klasy rywalizowały w turnieju trójek koszykarskich. Na koniec tego dnia odbył się, wyczekiwany przez wszystkich mecz siatkówki uczniowie kontra nauczyciele. 

Dziękujemy licznym gościom za przybycie, Radzie Rodziców za ufundowanie lodów oraz wszystkim za ogromne zaangażowanie w organizację i uczestnictwo w tym wspaniałym dniu. 

Obszerna fotorelacja znajduje się na Facebooku szkoły.