Szkolny Festiwal Pieśni Patriotycznej

Szkolny Festiwal Pieśni Patriotycznej
Dnia 10.11.2022r. z okazji uroczystych obchodów Święta Niepodległości odbył się Szkolny Festiwal Pieśni Patriotycznej, w którym uczestniczyły wszystkie klasy oraz grupy z oddziału przedszkolnego. Celem festiwalu między innymi było wzbudzenie postaw patriotycznych uczniów oraz uwrażliwienie na piękno, folklor i tradycje Polski. Na początku uroczystości został odśpiewany hymn narodowy. W związku z tym nasza szkoła po raz kolejny włączyła się do akcji ,, Szkoła do hymnu”. Każda z klas przygotowała jedną pieśń, którą zaprezentowała w trakcie festiwalu. Podczas występów można było dostrzec różnego rodzaje stroje oraz atrybuty. Uczniowie byli bardzo przejęci i wykazali się niezwykłą dojrzałością w czasie swoich występów.
Dziękujemy wszystkim za ogromne zaangażowanie.
Nie wstydźmy się kochać Polski,
nie mówmy o niej tylko od święta.
Ginęli za wolność ludzie.
Musimy o tym zawsze pamiętać!
11 listopad 1918 r.
B. Klawikowska
N.Trepczyk