29 marca 2023 roku odbyły się gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowanie partnerskich zachowań w ruchu drogowym, pogłębianie umiejętności udzielania pierwszej pomocy, popularyzowanie roweru jako środka rekreacji i sportu.
Turniej ma charakter wieloetapowy, a zwycięskie drużyny przechodzą do etapu powiatowego.
Uczestnicy konkursu rozwiązywali testy teoretyczne o ruchu drogowym, wykonali zadania praktyczne z jazdy rowerem po torze oraz z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
W konkursie brały udział dwie szkoły:
Zespół Kształcenia i Wychowania w Rozłazinie,
Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Bożympolu Wielkim w dwóch grupach wiekowych:
I grupa: uczniowie w wieku od 10 do 12 lat (rocznik 2011 i młodsi)
II grupa: uczniowie starsi
TEGOROCZNI ZWYCIĘZCY W KATEGORII SZKÓŁ PODSTAWOWYCH:
GRUPA I
Drużynowo
Zespół Kształcenia i Wychowania w Rozłazinie
Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Bożympolu Wielkim
GRUPA II
Drużynowo:
Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Bożym polu Wielkim
Zespół Kształcenia i Wychowania w Rozłazinie
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!