BIBLIOTEKA

GODZINY PRACY BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

Poniedziałek:          09:40 – 13:40
Wtorek:                    10:35 – 14:35
Środa:                       09.00 – 14:00
Czwartek:                09:40 – 13:40
Piątek:                      11:30 – 13.00

Pracownicy biblioteki:

mgr Danuta Milewczyk

mgr Katarzyna Zając

UWAGA! Godziny otwarcia mogą ulec zmianie z powodu bieżącej organizacji pracy szkoły.

W naszej szkole biblioteka jest ważnym centrum. Dokładamy starań, aby była przyjazna zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli oraz wszystkich pracowników szkoły. Uczniowie mogą korzystać ze zbiorów na miejscu, w kąciku czytelniczym, jednak przede wszystkim wypożyczać je do domu. Natomiast stanowiska komputerowe stanowią małe centrum informacji.

Biblioteka szkolna jest też miejscem rozwijania zainteresowań i talentów uczniowskich. Przygotowujemy się tutaj do konkursów polonistycznych i czytelniczych. Organizowane są też konkursy wiedzy i konkursy plastyczne, cieszące się ogromnym zainteresowaniem uczniów. Stałe miejsce w kalendarzu konkursów szkolnych znalazł Turniej Pięknego Czytania, konkurs plastyczny „Moja Pierwsza książka z biblioteki” dla najmłodszych czytelników oraz turniej wiedzy o patronie szkoły.

Tradycją stało się radosne obchodzenie różnorodnych uroczystości m. in.: z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, pasowanie na czytelnika uczniów klas I, Święto Misia oraz innych wydarzeń związanych z książkami.